KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12948224
nr 1294 8224
Ragnar Johansson
(1913-1997), Sverige
Akvarell, Monogramsignerad, "Tidlöst landskap". Motivet: 22x30 cm
Ragnar Johansson, svensk målare, tecknare och skulptör född 1913, död 1997.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 december 2019
kl 18:07:39
28/11 20:31:13
2/12 12:23:27
Ragnar Johansson
Läs mer om Ragnar Johansson